Jak zamontować parawan nawannowy?

Wybór między wanną a prysznicem do łazienki często jest bardzo trudny. To twardy orzech do zgryzienia szczególnie dla osób, które na co dzień nie mają czasu na relaksujące kąpiele, ale od czasu do czasu chcą móc korzystać z komfortu, jaki daje odpowiednia, czyli po prostu wygodna wanna. Rozwiązaniem tego problemu są parawany nawannowe, które pozwalają korzystać z niej tak, jak z prysznica. Jak zamontować parawan na wannie i czy jest to rozwiązanie, w które warto zainwestować? Skąd bierze się popularność parawanów do łazienki i gdzie się one najlepiej sprawdzą?

Dwa w jednym: prysznic i wanna dzięki parawanom nawannowym

Nowoczesne rozwiązania do łazienek znacznie podnoszą funkcjonalność tego pomieszczenia i sprawiają, że niektóre trudne wybory odchodzą w zapomnienie. Dotyczy to między innymi dylematu między tym, czy wybrać wannę czy jednak prysznic. Jest to pytanie, które zadaje sobie większość osób urządzających lub remontujących łazienkę o odpowiednich wymiarach. Często rezygnacja z wanny wydaje się dużym poświęceniem, jednak wybór prysznica uznawany jest za o wiele bardziej praktyczny ze względu na możliwość wzięcia bardzo szybkiej kąpieli o każdej porze.

Parawany nawannowe to rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością, ponieważ sprawia, że nie trzeba wybierać. Pozwala na posiadanie wanny z funkcją prysznica, dzięki czemu można wybrać jednocześnie swój komfort i funkcjonalność na co dzień. Kiedyś rolę parawanów nawannowych pełniły nieatrakcyjne i niehigieniczne zasłonki prysznicowe, które montowało się nad wanną. Były one jednak bardzo niepraktyczne i nieprzyjemne w codziennym użytkowaniu. Parawany nawannowe są o wiele bardziej eleganckie i stylowe oraz dodatkowo zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości.

Montaż parawany nawannowego to rozwiązanie, które doceniają miłośnicy długich kąpieli, którzy na co dzień wolą korzystać z szybkiej kąpieli pod prysznicem. Taki wybór sprawdzi się także idealnie w przypadku domowników o różnych preferencjach w kwestii brania kąpieli. Parawan nawannowy umożliwia swobodne korzystanie z wanny w dokładnie taki sposób, jaki w danym momencie jest najbardziej komfortowy i pożądany.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo, czyli jak wykonać montaż parawanu nawannowego?

Istnieją parawany nawannowe różnego rodzaju. Dostępne są bardzo proste modele z jednym skrzydłem, które jest nieruchome, a także dwuskrzydłowe parawany składane. Producenci wyposażenia łazienek odpowiadają na potrzeby współczesnych konsumentów i oferują szeroki wybór parawanów nawannowych, które mają zastosowane naprawdę różne rozwiązania, które poprawiają komfort korzystania z nich oraz pozwalają na łatwe utrzymanie ich w czystości, dzięki specjalnym powłokom chroniącym przed osadzaniem się brudu i kamienia.

Montaż parawany nawannowego nie jest bardzo skomplikowanym zadaniem. Istotne jest, aby wanna znajdowała się w odpowiednim miejscu. Montaż parawanu nawannowego jest możliwy wtedy, gdy można przymocować go stabilnie do ściany. W przypadku wanny wolnostojącej takie rozwiązanie niestety nie jest możliwe do zastosowania. Warto więc wziąć tę kwestię pod uwagę podczas projektowania łazienki i umiejscowić wannę tak, aby znajdowała się ona w przestrzeni, która umożliwi montaż parawanu nawannowego.

Nawannowy parawan musi być stabilnie przymocowany do ściany oraz do brzegu wanny, aby zapewniać szczelność. Nie może przedostawać się przez niego woda, w przeciwnym razie nie będzie spełniał on swojej podstawowej funkcji, czyli chronił łazienki przed zachlapaniem podczas korzystania z wanny jak z prysznica. W zależności od tego, czy mamy do czynienia z modelem parawanu jednoskrzydłowego, czy dwuskrzydłowego, montaż może być nieco bardziej skomplikowany lub szybki i bardzo prosty.

Jak zamocować parawan nawannowy? Oto szybki poradnik montażu parawanu nawannowego krok po kroku, dla laika!

  • Po pierwsze, przykładamy parawan oraz profil do ściany i krawędzi wanny, poziomujemy go i wyznaczamy miejsca, w których zamontujemy kołki w ścianie.
  • Po drugie, po wykonaniu wiercenia i zamontowaniu profilu parawanu nawannowego za pomocą kołków - uszczelniamy silikonem powierzchnię styku parawanu ze ścianą.
  • Po trzecie, w przymocowany profil wsuwamy parawan i dokręcamy wkręty mocujące.
  • Po czwarte, sprawdzamy czy parawan odpowiednio przylega do wanny - jeśli jest składany, to czy wygodnie składa się jego poszczególne panele. Przestrzeń między rantem wanny a parawanem nie może być zbyt duża.
  • Po piąte, jeśli parawan musimy wyregulować to wykonujemy to za pomocą wkrętów mocujących, a jeśli wszystko jest właściwie spasowane - dokręcamy profil do mocowania w ścianie.
  • Po szóste - cieszymy się własną, małą kabiną prysznicową na wannie, ale przed pierwszą kąpielą czekamy jeszcze aż silikon wyschnie!

Stwórz przestrzeń łazienkową, która będzie doskonale dopasowana do Twoich potrzeb

Nowoczesne parawany nawannowe zapewniają wysoki komfort użytkowania przestrzeni kąpielowej w sposób dopasowany do indywidualnych potrzeb domowników o różnych preferencjach. Jest to także rozwiązanie bardzo efektowne wizualnie. Parawan na wannę wykonany ze szkła hartowanego może stanowić bardzo designerską ozdobę w łazience i sprawiać, że całe pomieszczenie będzie wyglądać niezwykle stylowo i szykownie.

Dostępne są rynku parawany na wannę utrzymane w różnym stylu – zarówno bardzo proste i nowoczesne modele, jak i te o stylistyce bardziej klasycznej lub retro. Pozwala to na dopasowanie parawanu nawannowego nie tylko do swoich potrzeb, ale także preferencji stylistycznych. Jeśli zatem chcesz zwiększyć funkcjonalność swojej łazienki, a nie masz w niej miejsca na wannę oraz prysznic - wybierz parawan, który stworzy z Twojej wanny małą kabinę prysznicową!

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment