Jak zamontować zestaw bidetowy

Bidety i toalety myjące to doskonały pomysł wykorzystywany coraz chętniej podczas urządzania nowoczesnej łazienki. Wielość rozwiązań w tym zakresie pozwala na znalezienie idealnego rozwiązania dopasowanego do potrzeb każdego klienta. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem bidetu, ale wahasz się, ponieważ nie bardzo wiesz, jak zamontować bidet, zapoznaj się z naszym podpowiedziami.

Wybierz odpowiedni zestaw bidetowy

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup bidetu i baterii bidetowej, musisz zastanowić się jaki rodzaj urządzenia sprawdzi się najlepiej w Twojej ubikacji. Do wyboru masz na przykład bidety stojące, montowane jak kompakt WC wprost na podłodze lub zestawu wieszane na stelażu podtynkowym. To, na jaki się zdecydujesz, zależy w dużej mierze od wielkości pomieszczenia, w którym planujesz go zainstalować. Dobrze też zwrócić uwagę na istniejące podłączenia, to pozwoli na wybór odpowiedniego miejsca instalacji zestawu.

W przypadku małej toalety, w której znajduje się umywalka i miska WC czasami nie ma już miejsca na klasyczny bidet. W takiej sytuacji równie dobrze może sprawdzić się nowoczesna toaleta myjąca z funkcją bidetu lub funkcjonalny komplet bidetta, na którą składa się rączka bidetowa połączona z długim wężem. Używa się jej z wykorzystaniem znajdującej się w toalecie miski ustępowej. Warto też dodać, że zamontowanie w ciągu godziny zestawu bidetta nie wymaga szczególnych umiejętności.

Jak zamontować podtynkowy zestaw bidetowy?

Zestaw podtynkowy bidetowy wymaga zawieszenia na znajdującym się bezpośrednio na ścianie solidnym stelażu. Wiesza się na nim cały komplet zarówno miskę, jak i baterię, o ile nie jest ona zintegrowana z bidetem. Pierwszym etapem, od którego rozpoczynamy montaż bidetu jest ustalenie, na jakiej będzie wisiał wysokości. Najlepiej, żeby zainstalować go na poziomie już istniejącego sprzętu łazienkowego, czyli miski WC. Nie można oczywiście zapomnieć o zachowaniu odpowiednich odległości pomiędzy miskami, co zapewni wygodny dostęp do obydwu elementów wyposażenia łazienki.

Bardzo ważnym elementem podczas montażu bidetu jest odpowiednie przygotowanie łączy, bidet powinien być zainstalowany przy pionach wodociągowych, najlepiej wykorzystując istniejący zawór kątowy doprowadzający zimną wodę oraz kolana wodne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania bidetu. Bidet na stelażu podtynkowym nie wymaga zajęcia się zbiornikiem zamontowanym na odpowiedniej wysokości, co ma miejsce w przypadku instalacji kompaktu WC. W kolejnym kroku zamontowany będzie syfon i bateria bidetowa. Instalacja wymaga czasowego zakręcenia dopływu wody, jednak jeżeli masz potrzebny klucz i inne narzędzia, szybko uporasz się z podłączeniem wody i montażem całego urządzenia.

Zamiast klasycznego bidetu możesz zdecydować się na nakładkę na sedes z funkcją bidetu. Montaż będzie polegał na tym, że rozkręcasz istniejące podłączenie - wężyk do umywalki, wkręcasz załączony trójnik, skręcasz z powrotem z wężykami do nakładki i gotowe.

Jak zainstalować zestaw bidetowy typu bidetta?

W małych łazienkach wiele osób nie ma możliwości zainstalowania klasycznego bidetu, ale nie chce rezygnować z tego udogodnienia. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem będzie zamontowany komplet bidetki, którą możesz bez problemu zamontować. Wystarczy standardowy sedes i istniejące podłączenie - wężyk ze zintegrowanym uchwytem rączki bidetowej mocuje się do uchwytu na ścianie i gotowe.

Podłączasz wąż z trwałą rączką bidetową do zaworu z ciepłą wodą i otrzymujesz w ten sposób wielofunkcyjne centrum higieny. Jeśli masz w pobliżu nieużywany zawór kątowy, wykorzystywany kiedyś np. do podłączeniu pralki, także możesz go wykorzystać. Po prostu wykręcasz istniejący zawór kątowy i usuwasz stary wąż, a w jego miejsce montujesz DIAM ze zintegrowanym uchwytem rączki bidetowej.

Bidetta, którą możesz samodzielnie zamontować pozwala nie tylko na niezbędne czynności higieniczne, ma ona także wiele innych praktycznych zastosowań. Długi wąż w jaki wyposażona jest rączka bidetowa, pozwala na przykład na spłukiwanie pieluch wielorazowych, wygodne czyszczenie miski WC, mycie podłogi itp. Za pomocą zakładanej rączki bidetowej możliwe jest też napełnianie wiadra zimną wodą i wiele innych czynności niemożliwych do wykonania przy wykorzystaniu klasycznej baterii bidetowej. Główne zalety, obok funkcjonalności, to montaż - łatwy i trwający naprawdę krótko.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment