Jak pozbyć się zacieków na zlewie granitowym?

Wydawać się może, że zlew jest elementem kuchni, który nie wpływa na efekt wizualny całej aranżacji. Nic bardziej mylnego. Wybrany model musi być wygodny do mycia naczyń, jak i estetyczny. Dużą popularnością cieszą się zlewy granitowe. Z czego to wynika? Jakie są zalety zlewów granitowych i czym czyścić zlew granitowy? Wyjaśniamy, jak zadbać o zlewozmywak granitowy.

Zlew granitowy - jakie ma zalety?

Zlew z granitu wybierany jest najczęściej ze względu na wytrzymałość. Powierzchnia tego zlewozmywaka jest wyjątkowo odporna na zarysowania i pęknięcia. Decydując się na zakup zlewu z granitu, w odróżnieniu od zlewu stalowego, zapewniamy sobie wyposażenie, które przetrwa długie lata. Podczas codziennego użytkowania nietrudno o uszkodzenia mechaniczne. Ze zlewozmywakiem z granitu nie ma się czego obawiać. Wystarczy pamiętać o tym, jak zadbać o jego powierzchnię, by choćby wyeliminować powstawanie zacieków.

Jak usunąć osad i zacieki z powierzchni zlewozmywaka granitowego?

Wiele osób obawia się postawić na zlew granitowy ze względu na nieestetyczne zacieki. Tymczasem wyczyścić zlew granitowy można bardzo łatwo. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach. Podstawową kwestią jest czyszczenie jego powierzchni na bieżąco. Warto zadbać o to, aby w zlewozmywaku grantowym nie pozostawiać brudnych naczyń ani resztek jedzenia. Unikniemy w ten sposób trudnych do usunięcia zabrudzeń. W sytuacji, gdy już wystąpią, można z powodzeniem użyć środków przeznaczonych do czyszczenia granitu. Pomogą one szybko usunąć wszelkie osady oraz zacieki, choć by usunąć nadmiar tłuszczu czy pozbyć się uporczywych plam zwykle wystarczy umyć zlew płynem do naczyń.

Czyszczenie zlewu granitowego - domowe sposoby

Środki do czyszczenia granitu można przygotować także w domu. W tej roli świetnie sprawdzi się pasta z sody oczyszczonej. Za jej pomocą usunąć można osadzający się na zlewie kamień, jak i nieestetyczne osady z kawy.

Zdarzyć się może, że na zlewie granitowym pojawią przebarwienia. Niektóre z nich bywają trudne do usunięcia. Domowym środkiem, który zawsze przynosi zamierzony efekt, jest ocet. Napełniony zlew zostawiamy na całą noc, aby osiągnąć najlepsze efekty. Rano wystarczy umyć go ciepłą wodą oraz przetrzeć ręcznikiem papierowym.

zacieki w zlewie

Rysy - jak uratować zlew granitowy?

Zlew z granitu jest niezwykle wytrzymały. Niemniej nawet na nim można uszkodzić warstwę ochronną. Jak tego uniknąć? Należy pamiętać o regularnej i prawidłowej pielęgnacji, ale też wybrać zlew z najwyższej jakości kruszywa. Takie modele będą odpowiednio trwałe i odporne na zarysowania. Granitowy zlewozmywak idealnie pasuje do nowoczesnych kuchni.

Ciesz się świetną kondycję Twojego zlewozmywaka - jak NIE czyścić zlewu granitowego?

Zlew granitowy będzie służył przez długie lata pod warunkiem, iż będzie odpowiednio pielęgnowany. Do jego czyszczenia należy używać wyłącznie miękkich gąbek i ściereczek. Ponadto należy wyeliminować stosowanie mleczek czyszczących, które mają w składzie granulki polerujące. Mogą one naruszyć strukturę granitu. Inną ważną kwestią jest regularne osuszanie zlewozmywaka po każdym użyciu.

Zlew granitowy - jak najbezpieczniej pozbyć się białych zacieków?

Biały osad widoczny na ciemnym zlewie granitowym jest mało estetyczny. Regularne czyszczenie zlewu pozwala się go szybko pozbyć. Jak jednak zabezpieczyć się przed tym nawracającym problemem? Istotna jest impregnacja zlewu. Dobrze sprawdzi się w tej roli zwykły olej spożywczy, który pokryje powierzchnię zlewu. Oleista powłoka znacznie utrudni osadzanie się na zlewie wapiennego osadu i zabezpieczy strukturę kompozytu.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment