Montaż zlewu granitowego

Przed przystąpieniem do montażu zlewozmywaka należy sprawdzić, czy zestaw zawiera wszelkie elementy, i czy nie doszło do uszkodzeń w czasie transportu. Niektóre części instalacyjne mają ostre zakończenia, dlatego warto zachować szczególną ostrożność. Wiele osób powierza wykonawstwo prac fachowcowi, niemniej przy stosowaniu się do zaleceń producenta można przeprowadzić instalację samodzielnie.

Montaż zlewozmywaka w kuchni - o czym pamiętać?

Zlewozmywaki z granitu są dość masywne, dlatego powinny być instalowane na powierzchniach o wysokiej nośności i na tyle wytrzymałych, że zapewnią ich bezproblemowe użytkowanie. Zanim rozpoczniesz pracę, dokładnie odtłuść powierzchnię, na którą nałożysz silikon i sprawdź, czy jest odpowiednio wypoziomowana. Czynności wstępne mają kluczowe znaczenie dla trwałości i funkcjonalności zlewu, dlatego zachowaj szczególną precyzję działań. Pamiętaj, że przed przystąpieniem do montażu należy przygotować doprowadzenie i odprowadzenie wody oraz zacząć sam montaż zlewozmywaka od przymierzenia i sprawdzenia, czy otwór w blacie został właściwie nawiercony.

Podstawowe informacje na temat granitowego zlewozmywaka

Granitowe zlewozmywaki są sprzedawane bez baterii, dlatego pamiętaj o doborze armatury dostosowanej do typu Twojego wyposażenia kuchennego. Bardzo funkcjonalnym wyborem do kompaktowej kuchni lub aneksu kuchennego jest zlew z ociekaczem. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na jedną lub dwie komory - większość użytkowników wybiera zlewy dwukomorowe, które dają większy komfort użytkowania kuchni.

Jak nie popełnić błędów przy montażu zlewozmywaków?

Instalacja zlewozmywaka jest dość intuicyjnym procesem, niemniej wymaga zachowania dużej dokładności. Kluczowym momentem prac jest wycinanie otworów, dlatego kilka razy sprawdź, czy narysowany odrys jest zgodny z rzeczywistymi wymiarami zlewozmywaka. Uważaj na to, aby zastosowane kołki i śruby montażowe odpowiadały grubości oraz rodzajowi blatu. Większość producentów zaleca stosowanie klejów epoksydowych - dwuskładnikowych i odznaczających się ponadprzeciętną trwałością. Jeżeli zauważysz, że zlew jest niekompletny, zaniechaj dalszego montażu.

Użytkowanie zlewozmywaka - czego nie należy robić?

Absolutną podstawą bezpiecznego użytkowania zlewu jest sprawdzanie drożności otworu. Granit, mimo że jest wytrzymałym materiałem, wykazuje podatność na korodowanie. Jeżeli nie chcesz, aby na jego powierzchni pojawiły się rdzawe plamy, unikaj kontaktu z kluczami, nakrętkami czy śrubami. Zdarza się, że ślady rdzy pojawiają się wskutek konserwacji sieci wodociągowej, kiedy w wodzie znajdują się cząsteczki żelaza. Aby zapobiec niszczeniu granitu, wykonuj regularne zabiegi impregnacji, np. z wykorzystaniem oleju roślinnego. Dbaj o swoje wyposażenie kuchenne, a ono odwdzięczy się wieloma latami bezproblemowego użytkowania!

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment