Bidet i rączka bidetowa - które wybrać?

Standardowo bidety są umieszczane tuż obok toalety. Służą one do podmywania okolic intymnych po skorzystaniu z toalety. Są szczególnie polecane pewnym grupom osób, które szczególnie chwalą sobie korzystanie z nich. Są to między innymi kobiety w ciąży i osoby z nawracającymi infekcjami intymnymi. W obu wypadkach szczególnie istotne jest zachowanie odpowiedniej higieny intymnej, co umożliwia bateria bidetowa podłączona do bidetu, który z pozoru wygląda jak zwykła miska WC.

Bateria bidetowa - dlaczego jest tak ważna?

Bateria bidetowa może przyjmować rozmaite kształty w zależności od szczególnego przeznaczenia bidetu. Jednak w kwestii stylu oraz koloru warto postawić na wybór tej samej serii, z jakiej jest bateria umywalkowa. Wówczas można mieć pewność, że zachowana zostanie spójność w pomieszczeniu, a całość będzie wyglądała elegancko. Bateria bidetowa dodatkowo powinna być delikatna oraz niewielka tak, aby można było bez problemu mantrować rączką natrysku. Może to być bateria wyposażona w dodatkowe elementy oraz ruchoma, co znacznie ułatwia odpowiednie zadbanie o kwestie higieny intymnej.

Bateria bidetowa jest niezwykle istotna. Jeżeli decydujemy się na montaż bidetu z baterią elastycznym wężem, istnieje większy komfort korzystania oraz więcej możliwości związanych z manewrowaniem baterią w taki sposób, aby było wygodnie osobie korzystające z bidetu. Baterie bidetowe to elementy, które mają bezpośredni kontakt z ciałem, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana bateria bidetowa oraz czy istnieje możliwość swobodnego jej czyszczenia.

Rączki bidetowe i montaż bidetu

Podobnie jak bateria umywalkowa, tak samo bateria bidetowa może przyjmować rozmaite kształty. Zależą one w znacznej mierze od osobistych preferencji użytkowników oraz tego, jak chcą, aby wyglądała toaleta myjąca. Warto już podczas montażu bidetu wiedzieć, jaka rączka bidetowa będzie wykorzystana. Dzięki temu można ocenić jak najlepiej zamontować bidet, aby było to wygodne oraz funkcjonalne. Rączki natrysku powinny być na tyle wygodne, aby nie było ryzyka, że wyślizgną się z rąk. Jeżeli by to tego doszło, łazienka zostałaby zalana.

W kwestii montażu bidetu należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Bidety dzielimy na bidety stojące oraz na stelażu podtynkowym. Warto postawić na taki, w jakim stylu jest toaleta. Tak jak bateria umywalkowa odgrywa rolę w decyzji dotyczącej rączki natrysku, tak samo umieszczenie WC decyduje, na jakiej wysokości powinna znajdować się toaleta myjąca.

Dodatkowo zamontowanie bidetu w pobliżu miski WC jest również kluczową kwestią. Powinny to być elementy wyposażenia, które bezpośrednio sąsiadują ze sobą. Wówczas rączką natrysku można zadbać o higienę intymną bezpośrednio po skorzystaniu z toalety. Może to nawet zastąpić papier toaletowy, który nie jest wystarczający w wielu wypadkach.

Bidet i rączka bidetowa - które wybrać?

Zarówno bidet jak i rączka bidetowa powinny być dopasowane stylem do całej łazienki, szczególnie do miski WC. Zalecane jest, aby toalety myjące oraz WC pochodziły z jednej serii produktowej oraz od jednego dostawcy. Wówczas istnieje pewność, że toaleta myjąca nie będzie różniła się stylem od innych elementów wyposażenia łazienki. Ważne jest również to, jak przebiega doprowadzenie wody ciepłej. Powinna być możliwość jej doprowadzenia, dlatego warto zdecydować się na zakup bidetu od razu podczas wyposażania łazienki.

Styl bidetu oraz rączki bidetowej zależy od gustu domowników. W ostatnich latach jednak szczególnie popularne są bidety na stelażu podtynkowym. Zajmują one mniej miejsca, dlatego są polecane do małych łazienek. Co jest również istotne, w przypadku naprawdę niewielkich pomieszczeń może okazać się, że dobrym rozwiązaniem jest tylko bateria bidetowa umieszczona w pobliżu WC. Pełni ona podobną rolę do bidetu oraz jest podłączona do wody, jednak zajmuje znacznie mniej miejsca. Nie jest wówczas potrzebna cała miska bidetu. Czym ewentualnie jeszcze zastąpić tradycyjną baterię bidetową? Rączką bidetta, czyli małym "prysznicem" montowanym bez miski WC, bardzo praktycznym i to nie tylko pod kątem higieny intymnej.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment