Jak wysoko zawiesić miskę WC?

Pamiętaj, że dobrze dobrana ceramPlanujesz remont łazienki i zastanawiasz się nad zakupem nowej armatury?ika to nie wszystko - równie istotną kwestią jest precyzyjne zdefiniowanie wysokości montażu. Nawet najnowocześniejszy, najbardziej estetyczny kompakt WC okaże się mało funkcjonalny, jeżeli zostanie zamontowany zbyt nisko lub zbyt wysoko.

Miska WC - wybieramy optymalne rozwiązanie

Preferujesz sedes podwieszany, a może tradycyjną toaletę? Jeżeli zależy Ci na zaaranżowaniu wnętrza w duchu minimalizmu, zgodnego z nowoczesnymi trendami, wisząca miska WC będzie idealnym rozwiązaniem. Podwieszane toalety, mocowane na podtynkowych stelażach i posiadające ukryte elementy instalacyjne, nie tylko oszczędzają cenną przestrzeń, ale dają większą swobodę w projektowaniu wnętrza. Oczywiście, aby spełniały swoją rolą w sposób należyty, muszą być odpowiednio zainstalowane.

Instalacja miski WC - wskazówki odnośnie do wysokości montażu

Kwestią podstawową jest ustalenie optymalnych parametrów montażu. Nie wiesz, na jakiej wysokości zainstalować toaletę? Wedle ogólnoprzyjętych norm wysokość montażu miski WC wynosi 40 cm. Jeżeli preferujesz wyższy lub niższy montaż ustępu, przedstaw swoje oczekiwania firmie wykonującej remont. Pamiętaj, że przedstawiona wysokość jest wartością zestandaryzowaną i możesz ją modyfikować zgodnie ze swoimi potrzebami.

Miski WC dla osób o specjalnych potrzebach - na jakiej wysokości?

Osoby z niepełnosprawnościami fizycznymi oraz seniorzy, którzy mają ograniczoną mobilność ruchową, potrzebują rozwiązań przystosowanych do ich potrzeb i możliwości. Ale to nie jedyne grupy, które wymagają szczególnego podejścia projektowego - wysokie osoby, powyżej 190 cm, mogą uskarżać się na niewygodę w czasie korzystania z toalety. Pamiętaj bowiem, że ogólnie przyjęta wysokość montażu jest odpowiednia dla osób o wzroście 176 cm.

Na jakiej wysokości zamontować toaletę i od czego zacząć?

Pierwszym etapem montażu toalety podwieszanej jest instalacja stelaża , do którego mocuje się muszlę. Stelaż podtynkowy występuje w kilku rozmiarach, z czego najpowszechniejszymi są 21-23 cm, licząc od posadzki do osi rury odpływowej. Górna krawędź muszli znajduje się wówczas na wysokości 40-42 cm i są to zwyczajowe wymiary przyjmowane dla montażu toalet na stelażu. Na jakiej wysokości zamontować toaletę w przypadku osób z ograniczeniami fizycznymi? Rekomendowaną wysokością montażu w tym przypadku jest 46 cm.

Stelaż podtynkowy - funkcjonalność i estetyka

Pamiętaj jednak, że nie tylko wysokość montażu stelaża, nie tylko to na jakiej wysokości zamontujemy miskę WC ma znaczenie - równie istotna jest konstrukcja zewnętrzna i walory funkcjonalne produktu. Wybierając sedes o gładkich i w pełni zabudowanych bokach, łatwiej utrzymasz go w czystości i zachowasz najwyższy poziom higieny. Co ciekawe, niektóre miski WC (również te, do których montażu wykorzystuje się stelaż podtynkowy) są dostępne w wariantach bezkołnierzowych odznaczających się wysokim stopniem sterylności.

Toaleta w nowoczesnym wydaniu - rozmiary kompaktu WC

Na rynku armatury łazienkowej znajdziesz wiele modeli misek podwieszanych dostępnych w różnych kształtach i rozmiarach. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się kompakty o niewielkiej długości - do 48 cm - które doskonale sprawdzą się w niewielkich wnętrzach. Warto jednak zauważyć, że wymiary standardowej muszli klozetowej oscylują w granicach 55–56 cm. Fakt faktem, nie każda łazienka jest standardowa, więc montaż i wszelkie aspekty z nim związane warto spersonalizować, by zapewnić wygodę użytkowania.

Najnowsze trendy w łazience - bądź na bieżąco!

Podwieszane miski WC, oferowane przez sprawdzonych polskich producentów, takich jak Mexen, są dostępne w wielu różnych wzorach i wariantach kolorystycznych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się klasyczne modele w niestandardowych kolorach, np. czarne miski WC o oryginalnym geometrycznym kształcie. Owalne, okrągłe czy prostokątne - bez względu na to, jakie rozwiązanie aranżacyjne preferujesz, pamiętaj, że równie istotne co kwestie estetyczne są względy funkcjonalne!

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment