- Kategoria: Poradniki
- Autor: Mexen
- Dodano:
W łazienkach pragniemy równowagi między eleganckim designem a niezbędną funkcjonalnością. Ergonomiczna przestrzeń ma nie tylko cieszyć oko, ale przede wszystkim sprzyjać codziennym rytuałom i gwarantować poczucie komfortowej świeżości i odprężenia. Temu celowi służy nowoczesna armatura, do której należą: toalety myjące, bidety lub z pozoru niepokaźne bidetki. Te ostatnie przeznaczone są przede wszystkim do wnętrz o niewielkim metrażu. Zanim za ich pomocą zaczniesz kreować intymną przestrzeń w swojej łazience, poznaj ich funkcje i zalety.
Rączka bidetowa w małej łazience
Małe łazienki rządzą się specyficznymi prawami. Przestrzeń musi być tak rozplanowana, aby zmieściła się w niej niezbędna armatura, w skład której coraz częściej wchodzi również bidet. Niestety, tradycyjna miska bidetowa zajmuje dodatkowe miejsce. Przystosowana jest bowiem do użytkowania zarówno przodem jak i tyłem, a to wymusza pozostawienie wolnej przestrzeni dla nóg. W niewielkiej łazience, w której nie ma możliwości montażu klasycznego bidetu, znakomicie sprawdzi się bidetta zwana też rączką bidetową.
Drugim, niezwykle ważkim argumentem przemawiającym za instalacją bidetty są względy techniczne. Nie w każdej łazience istnieje możliwość montażu baterii podtynkowej lub poprowadzenia dodatkowego ujścia kanalizacyjnego. Dotyczy to zwłaszcza łazienek, w których nie planujemy gruntownego remontu, a kusi nas wizja przyjemnych zabiegów higienicznych po skorzystaniu z toalety. Warto wtedy skorzystać z rozwiązania, które spełnia przypisane mu funkcje, a nie wymaga brutalnej ingerencji w ściany łazienki.
Czym właściwie jest bidetta?
Bidetta to specjalna rączka natryskowa do higieny intymnej z przyciskiem otwierającym i zamykającym strumień wody. Zazwyczaj jest elementem baterii umywalkowo- bidetowej umieszczonej w bezpośrednim sąsiedztwie miski ustępowej. Składa się ze słuchawki połączonej z baterią za pomocą długiego, elastycznego węża, wyposażonego w system anti-twist zapobiegający jego skręcaniu. Zastosowana technologia przyczynia się do trwałości urządzenia i komfortu użytkowania, a odpowiednia długość węża (około 140 - 160 cm) zapewnia swobodę ruchów i wygodne manewrowanie rączką bidetową.
W przypadku urządzania łazienki od podstaw albo jej generalnego remontu można także kupić osobną baterię podtynkową, bez wylewki, a jedynie z dyskretną rączką natrysku i zamontować jako zupełnie oddzielne urządzenie w niedużej odległości od miski WC. Wykorzystujemy do tego celu stelaż podtynkowy, aby instalacja nie była widoczna na zewnątrz. Ze ściany wystaje tylko dyskretny uchwyt podtrzymujący słuchawkę bidetową.
Jakie zalety ma rączka bidetowa, że warto po nią sięgnąć?
Najczęściej po rączkę prysznicową sięgają posiadacze niewielkich łazienek, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca, a może z powodzeniem zastąpić sedes z funkcją bidetu. Najnowocześniejsze modele wyposażone są w szereg udogodnień pozwalających na dostosowanie funkcji urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkowników i zapewniających wysoki standard higieny intymnej. Słuchawka może posiadać funkcję strumienia deszczowego, miękkiego, hydromasażu lub strumienie mieszane. Dzięki prostym przełącznikom decydujesz, czy strumień wody leci z wylewki baterii czy słuchawki natryskowej. Znajdziemy tu też system anti calc, który chroni wyloty słuchawki natryskowej przed osadem wapiennym oraz brudem
Niektóre baterie bidetów czy umywalek posiadają termostatyczny zawór mieszający z pokrętłem regulacji temperatury i ciśnienia wody. Jego działanie polega na pomieszaniu do żądanej temperatury podłączonej do niego wody zimnej i ciepłej. Elementem wyposażenia bidetty może być ceramiczna głowica odpowiedzialna za prawidłowy przepływ wody. Ekoprzyciski umiejscowione na uchwycie bidetki wstępnie ograniczają temperaturę i siłę strumienia. Dzięki temu użytkownik nie odkręci przypadkiem zbyt gorącej wody, a jednocześnie przy okazji oszczędza energię. Dzięki perlatorom i aeratorom baterie bidetowe korzystanie z bidetty staje się jeszcze przyjemniejsze. Znikoma ilość części w zestawie ułatwia utrzymanie baterii w czystości. Wystarczy jedynie od czasu do czasu przetrzeć miękką ściereczką wąż i rączkę bidetową.
Do czego jeszcze może służyć bateria bidetowa z rączką natrysku?
Nadrzędną funkcją bidetty jest zapewnienie szybkiego odświeżenia i codziennego dbania o higienę. Po skorzystaniu z toalety możesz obmyć intymne części ciała za pomocą ożywczego strumienia wody wypływającego z natrysku i cieszyć się przyjemną świeżością. Warto wprowadzić do swojej łazienki nieco nowoczesnego designu i celebrować przyjemność mycia w otoczeniu armatury najwyższej jakości. Dzięki bidetce ograniczysz też, albo całkowicie wyeliminujesz stosowanie papieru toaletowego, którego cena jest coraz wyższa, a szorstka struktura może podrażnić delikatne miejsca.
Warto zwrócić uwagę, że używając bidetty można wygodnie przeprowadzić rozmaite zabiegi higieniczne, np. umyć włosy nad umywalką. Bateria umywalkowa ze słuchawką może się przydać podczas prac porządkowych w łazience i nie tylko. Pozwoli napełnić wiadro, spłukać błoto z kaloszy, oczyścić większe przedmioty nad toaletą czy umywalką. Jest poręczna i niezastąpiona w małej łazience.
Udostępnij ten post
Produkty powiązane z artykułem
Komentarze