Jak zamontować poręcze ścienne?

Niezależnie jaką łazienka ma wielkość, to w jej przypadku najważniejsza jest funkcjonalność. Oczywiście wygląd też ma znaczenie, lecz miejsce to przede wszystkim musi odznaczać się dużą użytecznością. Dlatego też, jako polski producent armatury łazienkowej zaprojektowaliśmy niezwykle przydatne poręcze, które są elementami pozwalającymi na korzystanie z przestrzeni kąpielowej bez większych przeszkód. Bez wątpienia to niezwykle wygodny sprzęt, który powinien znaleźć się praktycznie w każdej łazience. Zatem przeczytaj, jak wygląda prawidłowy montaż sprzętu tego rodzaju.

Co musisz wiedzieć przed zamocowaniem poręczy ściennej w swojej łazience?

Aranżacja przestrzeni kąpielowej jest jednym z trudniejszych zadań związanych z komponowaniem wnętrz. Wynika to z konieczności stworzenia odpowiedniego miejsca do relaksu, wykonywania czynności pielęgnacyjnych, a przy tym ciekawie się prezentującego. Często jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych elementów łazienkowych takich jak poręcze ścienne. Bez wątpienia jest to doskonały sposób na zapewnienie domownikom bezpieczeństwa, zwłaszcza tym z pewnymi ograniczeniami ruchowymi lub jako komponent spełniający rozmaite funkcje np. miejsce do rozwieszania ręczników.

Duża praktyczność tego akcesorium wynika z jego mocno przemyślanej konstrukcji. Dzięki czemu często znajduje on zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, gdzie montaż poręczy np. najczęściej wykonanej ze stali nierdzewnej, jest obowiązkowa (zwłaszcza w toaletach dla osób niepełnosprawnych). Należy wiedzieć, że artykuł ten ceniony jest za swoją odporność oraz za duże możliwości mocowania do ściany przy pomocy śrub metalowych, na różnych wysokościach i rozmaitych powierzchniach.

Najczęściej obecnie spotykanymi wariantami, są poręcze takie jak:

  • drewniane lub z elementami drewnianymi;
  • wykonane ze stali nierdzewnej;
  • stworzone z tworzyw sztucznych;
  • poziome lub pionowe;

Oczywiście kolor danego materiału może być we współczesnych czasach dowolny. Dlatego bez problemu można znaleźć wersje czarne, białe, metalowe, złote lub w kolorze drewna. Wszystko zależne jest jedynie od zapotrzebowania i wyobraźni właściciela łazienki.

Jak wykonać prawidłowy montaż poręczy ściennej?

Jak w wielu sytuacjach i w tym przypadku istnieje kilka metod mocowania tego niezwykle przydatnego elementu. Dlatego możesz spotkać się z rozwiązaniem tradycyjnym, czyli z montażem poręczy np. ze stali nierdzewnej, przy pomocy śrub na wybranej odległości oraz wysokości. Natomiast najnowszą propozycją jest z technika mocowania bez wiercenia np. do powierzchni wykonanej ze szkła. Bez wątpienia jest to stosunkowo ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza w momencie samodzielnego montażu poręczy. Należy wiedzieć, że nasza oferta zawiera artykuły zaopatrzone w odpowiednie informacje dotyczące mocowania, które w znaczny sposób pomagają podczas całego montażu. Co więcej, każda nasza poręcz to gwarantowana wysoka jakość oraz duża łatwość w czyszczeniu, a w przypadku akcesoriów łazienkowych ma to duże znaczenie.

Mocowanie naszych poręczy Mexen jest możliwe niemalże do każdej powierzchni:

  • drewnianych
  • metalowych
  • betonu
  • szkła
  • stali

Pamiętaj, nasze poręcze łazienkowe to wyjątkowe elementy konieczne do montażu w pomieszczeniu kąpielowym, w celu zapewnienia łatwego korzystania z wanny lub prysznica. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku małych dzieci, kobiet w ciąży lub osób starszych. Czyli takich, które muszą mieć zapewnione poparcie podczas użytkowania z poszczególnych elementów łazienki np. prysznica.

Montaż poręczy ze stali nierdzewnej — opis jak ją zamontować

W pierwszej kolejności, przed samym wyborem sposobu mocowania należy zastanowić się, w którym miejscu łazienki umieścisz nasz produkt. Sprawdź, różne wysokości oraz jakie elementy są potrzebne do montażu — śruby czy np. klej do szkła. Gdy wybór padł na tradycyjną metodę mocowania poręczy do ściany, zaplanuj na jakiej odległości od istotnej ceramiki łazienkowej typu toaleta WC, wanna czy prysznic, wykonasz otwór. Pamiętaj, że odległość, jaka powinna dzielić poręcz od strefy umywalkowej, wynosi ok. 40-45 cm, natomiast wysokość wykonanych mocowań powinna stanowić ok. 80-85 cm. Następnie stosując odpowiednie śruby (właściwych do powierzchni drewnianych, metalowych lub betonu) należy zamontować poręcz.

W dalszej kolejności sprawdzić jak trwałe jest wykonane mocowanie. Jest to niezwykle istotny krok, ponieważ w montażu poręczy ważne jest bezpieczeństwo użytkowników. Dlatego mocowanie do ściany musi odznaczać się trwałością i niezawodnością. Najlepiej zastosować metody montażu odpowiadające własnym upodobaniom oraz takie spełniające potrzeby wszystkich użytkowników. Bez wątpienia mocowanie tych produktów to sposób wykorzystywany w nowoczesnych łazienkach, choć coraz częściej możemy spotkać poręcze w jej wersjach tradycyjnych.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment