Grzejniki łazienkowe z podłączeniem dolnym

354
Filtruj (0) Sortowanie

Grzejnik jest bez wątpienia podstawowym wyposażeniem łazienki. Ciężko sobie bowiem wyobrazić, żeby w tym pomieszczeniu nie był zapewniony odpowiedni komfort cieplny. Obecnie na rynku jest tak duży wybór modeli, że swobodnie można dopasować kaloryfer do stylu łazienki oraz do możliwości instalacyjnych. W ofercie naszego sklepu znajdziesz grzejniki dekoracyjne i standardowe, z różnymi opcjami podłączania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Mexen.

Czytaj więcej
Filtruj Grzejniki łazienkowe z podłączeniem dolnym
więcej... mniej
Cena
154 - 2160
od 154 do 2160
Seria
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Rodzaj
więcej... mniej
Szerokość
więcej... mniej
Wysokość
więcej... mniej
Stronność / Strona montażu
więcej... mniej
Materiał
więcej... mniej
Głębokość
więcej... mniej
Moc grzewcza
więcej... mniej
Rozstaw podłączenia
więcej... mniej
Podłączenie
więcej... mniej
Orientacja
więcej... mniej

Masz pytania?

grzejnik łazienkowy z dolnym podłączeniem

Jakie rodzaje podłączeń mają grzejniki łazienkowe?

Grzejniki różnicuje się nie tylko ze względu na kolorystykę czy kształt, ale także ze względu na podłączenie. Wyróżniamy:

  • grzejniki łazienkowe z podłączeniem dolnym - najczęściej stosuje się je w nowym budownictwie; woda doprowadzana i odprowadzana jest rurkami zamontowanymi na dole grzejnika, zazwyczaj po prawej stronie, choć rynek oferuje również kaloryfery lewostronne i umieszczone w połowie długości grzejnika,

  • grzejniki łazienkowe z podłączeniem bocznym - woda doprowadzana i odprowadzana jest za pomocą króćców umieszczonych z boku grzejnika (z prawej lub lewej strony); ten sposób montażu jest najmniej inwazyjny, ponieważ wykorzystuje stare podłączenie, dzięki czemu nie ma potrzeby kucia ścian i wprowadzania nowych rur,

  • grzejniki łazienkowe z podłączenie krzyżowym - woda doprowadzana jest górą, a odprowadzana dołem po przeciwległej stronie grzejnika; ten typ podłączenia wykorzystuje się przede wszystkim w przypadku długich grzejników, co zapewnia równomierny rozkład temperatury na całej ich powierzchni.

Jak podłączyć grzejnik łazienkowy z dolnym zasilaniem?

Sposób podłączenia grzejnika wpływa na jego właściwe działanie, ale również na wygodę sprzątania i estetykę pomieszczenia. Grzejnik łazienkowy można zainstalować na ścianie albo ustawić na specjalnych stojakach na podłodze. Każdy grzejnik podłączony jest do układu centralnego ogrzewania dwiema rurami: zasilającą, która doprowadza do niego gorącą wodę ze źródła ciepła i powrotną, odprowadzającą wodę schłodzoną do instalacji. W przypadku grzejników z podłączeniem dolnym obie rury podłącza się do króćców znajdujących się w grzejniku, na dole, przy prawej lub lewej krawędzi.

grzejnik łazienkowy z podłączeniem dolnym

Z której strony jest zasilanie grzejnika łazienkowego?

Zasilanie grzejnika łazienkowego, mającego podłączenie dolne może znajdować się na środku urządzenia albo z jego lewej lub prawej strony. Strona podłączenia, czyli to czy zasilanie będzie doprowadzone z prawej, czy z lewej strony, nie ma znaczenia. Zawór termostatyczny umieszcza się na rurze zasilającej, zawór odcinający ma rurze odprowadzającej.

Grzejnik z podłączeniem dolnym - z jakiego materiału może być wykonany?

Kaloryfery łazienkowe (zarówno grzejniki dekoracyjne, jak i klasyczne) wykonuje się obecnie przede wszystkim z 3 materiałów: stali, aluminium oraz żeliwa. Dwa pierwsze surowce są wykorzystywane współcześnie najczęściej, ponieważ szybko się nagrzewają i dobrze przewodzą ciepło. Grzejniki żeliwne wybiera się raczej wtedy, gdy łazienka jest urządzona w stylu retro.

Jakie sposoby zasilania mają grzejniki z podłączeniem dolnym? Otóż, grzejniki łazienkowe dzieli się na 3 główne rodzaje:

  • Wodne - podłącza się je do instalacji centralnego ogrzewania tak jak zwykłe kaloryfery. Nie działają niestety poza sezonem grzewczym.

  • Wodno-elektryczne - są podłączane do instalacji centralnego ogrzewania tak jak grzejniki wodne. Mają jednak dodatkową grzałkę elektryczną, dzięki której można z nich korzystać przez cały rok.

  • Elektryczne - mają niewielką moc, dlatego samodzielnie nie ogrzeją łazienki. Nadają się do niewielkich pomieszczeń i do dogrzewania wnętrz, w których jest zamontowany inny rodzaj ogrzewania. Montaż grzejnika elektrycznego jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy podłączyć go do gniazdka. To doskonałe rozwiązanie szczególnie w miesiącach, w których nie działa jeszcze centralne ogrzewanie.

grzejnik łazienkowy

Jaki grzejnik wybrać do łazienki?

Obecnie grzejniki łazienkowe to bardzo szeroka gama produktów. Można je dopasować pod względem rodzaju podłączenia, natomiast najczęściej bierze się jednak pod uwagę ich wygląd. Do wyboru są modele w różnych kolorach oraz formach. Jeśli chodzi o kolorystykę, wciąż najpopularniejszy jest grzejnik łazienkowy biały, który pasuje do niemal wszystkich łazienek. Coraz chętniej wybiera się także grzejniki czarne, które można dopasować do wnętrz w stylu industrialnym czy minimalistycznym. Bardzo modnym kolorem jest od kilku sezonów chrom - tak wykończone grzejniki doskonale wpasowują się w elegancki styl glamour - można je skomponować z kolorystyką armatury. To jednak nie wszystko, co oferują producenci grzejników.

Jeśli chodzi o kształt kaloryferów, w łazience sprawdza się bardzo dobrze grzejnik łazienkowy drabinkowy, który składa się poprzecznych rurek połączonych kolektorami. Jest niezwykle wygodny, ponieważ zastępuje wieszak na ręczniki. Alternatywą dla tego typu jest grzejnik płytowy, który jest nieco mniej poręczny, ponieważ nie da się na nim powiesić ręczników czy drobnych elementów garderoby, by wyschły.

Bardzo designerskim wyborem jest postawienie na grzejnik łazienkowy dekoracyjny. Takie modele mogą przybierać najróżniejsze kształty: od zaokrąglonych rurek, po plastry miodu czy geometryczne, awangardowe formy. Tak duża dostępność rozmaitych kaloryferów pozwala dopasować je idealnie do aranżacji łazienki.